سرمایه گذاری با سود بالا

اصول سرمایه گذاری موفق

سرمایه گذاری چیست؟

 سرمایه گذاری به اختصاص دادن پول و سرمایه نقدی به بازار و خرید محصولات آن بازار با هدف درآمد زآیی یا سود بیشترکه درکوتاه مدت یا بلندمدت دست می آید گفته می‌شود. به عبارت دیگر سرمایه‌گذاری به زبان ساده یعنی تبدیل پول به چند نوع کالا یا دارایی که در حال حاضر مصرف نمی‌شود و افراد می‌خواهند با نگهداری آن برای مدتی در آینده از سوددهی آن بهره ببرند.

یک سرمایه گذار موفق به خوبی از این واقعیت آگاه است که اگر ریسک را نادیده بگیرد، نمی‌تواند از مزایای ریسک بهره‌مند شود. زمانیکه صحبت از سرمایه گذاری است، این‌یکی از قوانین اساسی است. برای درک اهمیت سرمایه گذاری در دارایی‌های ریسکی، باید بازده بالایی که از این‌گونه سرمایه گذاری‌ها به دست می‌آیند را در نظر گرفت. به همین ترتیب نیز سرمایه گذاری‌هایی که ریسک اندکی دارند، بازده آنچنانی به همراه ندارد.

 

 

 

شرکت در دوره با سرمایه گذاری شخصی ثروتمند شوید

 

اهداف سرمایه گذاری:

1- اطمینان از بین نرفتن اصل پول سرمایه گذاری شده.

2- داشتن درآمد به صورت مستمر از سرمایه گذاری.

3- به همراه داشتن رشد قیمت و ارزش سرمایه ی اولیه .

4- برخورداری سرمایه گذار از مزایای مالیاتی این سرمایه گذاری ( معافیت مالیاتی).

5- امکان تبدیل سرمایه به پول نقد بنا به درخواست سرمایه گذار.

۱۱ عادت افراد موفق که به مدیریت استراتژیک دارایی‌ها و کسب بازده‌های عالی منجر می‌شود، بپردازیم. این نکات به سرمایه گذاران کمک خواهد کرد تا سرمایه خود را به روشی بهتر و کارآمدتر مدیریت کنند.

اهداف سرمایه گذاری خود را تعیین کنید

 

 

داشتن اهداف مشخص و حساب‌شده برای هر نوع سرمایه‌گذاری امری مهم است سرمایه گذاران موفق آنچه را که می‌خواهند به دست بیاورند و مراحل لازم برای رسیدن به آن را دقیقاً می‌دانند و مشخص می‌کنند. این كار را حتی قبل از افزایش سرمایه برای سرمایه‌گذاری انجام می‌دهند؛ در حقیقت، وقتی صندوق‌های سرمایه‌گذاری تامینی به دنبال جمع‌آوری سرمایه‌ای جدید هستند، تقریباً همیشه اهداف مشخصی دارند.

قبل از هر چیز آموزش ببینید

یکی از پایه‌ترین اصول در بحث سرمایه‌گذاری این است که شما آشنایی‌ کافی را نسبت به بازار هدف خود داشته باشید و در این زمینه آموزش‌های لازم را ببینید.

لذا سرمایه گذاران موفق با داشتن پشتکار ، آموزش و به‌کارگیری اصول سرمایه‌گذاری موفق راه خود را هموار کردند.

در هر شرایطی به برخی قواعد پایبند باشند

 

 

 

یک سرمایه‌گذار موفق باید قواعد خاص مربوط به خود را تعیین کند و به آن پایبند باشد.تا در تصمیمات آینده به او کمک کند .هدف اصلی، ارزیابی، بازدهی مورد انتظار و اهداف بلند مدت هر سرمایه‌گذاری باید توسط سرمایه‌گذار از پیش تعیین شده باشد تا بازده بالایی را بدست آورد و در بازار عملکرد بهتری داشته باشد.

افراد حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشید

سعی کنید افراد باتجربه و حرفه‌ای را در بین دوستان خود بگنجانید و از تجربیات آنها استفاده کنید.

یک سرمایه‌گذار موفق باید بداند که کمک گرفتن از یک تیم مختصص یا یک مشاور حرفه‌ای؛ می‌تواند به پیش‌برد فعالیت او کمک ‌کند.

مشورت کردن با افراد حرفه‌ای

 

 باید همواره سعی کرد افراد با تجربه و حرفه‌ای را در کنار خود داشته باشیم و از تجربیات آنها استفاده کنیم. یک سرمایه‌گذار موفق باید بداند که کمک گرفتن از یک تیم متخصص یا یک مشاور حرفه‌ای می‌تواند به پیش برد فعالیت او کمک کند.

انتخاب حوزه ی سرمایه گذاری متناسب با خود

برای انتخاب نوع و حوزه سرمایه گذاری متناسب با خود باید با توجه به میزان سرمایه خود، بلند مدت یا کوتاه مدت بودن استراتژی سرمایه گذاری‌تان، آستانه تحمل ریسک و زیان خود و میزان شناختتان نسبت به حوزه های گوناگون، سرمایه گذاری مناسب و مورد نظر خود را انتخاب کنید. سرمایه گذاران هزینه های زیادی را صرف جبران عدم توانایی کنترل خود بر تصمیماتشان می‌‌کنند اما تعداد کمی هستند که با هزینه بسیار کم و با تصمیمات منطقی و شناخت درست، در زمینه‌‌های مختلف می‌‌توانند سود قابل توجهی را کسب کنند.

در صورت نیاز استراتژی سرمایه‌گذاری خود را به‌روزرسانی کنید

از دیگر اصول سرمایه‌گذاری صحیح این است که برنامه سرمایه‌گذاری خود را به صورت پی در پی و مداوم در دستور کار خود قرار دهید و بعد از مشورت با افراد با تجربه؛ به‌روزرسانی کنید.

با این کار می‌توانید ایده‌های کابردی و جدیدی را به آن اضافه کرده و همچنین ایده‌های بد را از آن حذف کنید.شروع به سرمایه‌گذاری روندی است که شما درون آن قرار گرفته اید که نیاز به یک راهبرد کامل و بی ‌‌نقص دارد ، بنابراین برای آن تلاش کنید و روش‌های بهتری را برای آن در پیش بگیرید.

نظارت دائمی بر عملکرد خود

سرمایه‌گذاران با تجربه می‌دانند بهترین شاخص عملکرد آینده، عملکرد گذشته است. علاوه بر این آنها به مشخص کردن آنچه برای شان مفید است و آنچه غیرضروری است توجه ویژه‌ای دارند اگر شما در کنار سرمایه‌گذاری اهداف بزرگی را برای خود تعیین کرده‌اید، بر نقاط قوتی که باعث بیش‌ترین پیشرفتتان شده است تمرکز کنید تا از نکات منفی و ترس از شکستی دلسردکننده دور بمانید.

پذیرش سادگی در روند کار

 

در سرمایه گذاری این را به یاد داشته باشید که لازم است روی وضعیت عملکردی قیمت ‌‌ها تمرکز داشته باشید و غیر از این هر چیز در اولویت های بعدی قرار دارد. پس حتما بایستی بدین صورت پیش رفته و شاخص ‌‌های فنی خود را مطابق با آن بسازید.
اما به یاد داشته باشید که مهم ترین کارکرد این شاخص‌ها، تایید یا نفی چیزی است که شما قبلا با ذهن اقتصادیِ آموزش دیده خود آن را شناسایی کرده‌اید.؛ پس تا حد امکان از پیچیده کردن امور دوری کنید و سعی کنید در این فرایند، تا حد امکان به همین داشته ها اکتفا کنید و در عین دقت و تمرکز، کار را بر خودتان ساده بگیرید.

استراتژی تنوع‌سازی را یاد بگیرید

 برای یک سرمایه گذاری موفق با محدود کردن خودتان  تنها به یک  ۱ یا ۲ سبد سرمایه‌گذاری نمی‌تواند سود خالص چشم‌گیری را برایتان به همراه داشته باشد. برای اینکه سرمایه‌گذار موفقی باشید، همیشه تعیین کنید که چه میزان سرمایه می‌خواهید به یک شرکت اختصاص دهید و سپس سرمایه‌گذاری‌های خود را متنوع کنید تا ریسک را کاهش داده و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

. رعایت تنوع در سبد سرمایه‌گذاری، مهم‌ترین اصلی است که میان سبدهای سرمایه‌گذاری‌تان تعادلی مناسب برقرار می‌کند.

شرکت در دوره با سرمایه گذاری شخصی ثروتمند شوید

 

10 شهریور 1400
© 2018 | همه حقوق برای لیندااپ محفوظ است.